Меню

Новини

22 - 23 квітня 2017 року у дивовижному місті Вінниця відбулась зустріч UMSA “SCOPE Training Weekend 2017”. 
році.
 
Така зустріч була проведена вперше, її метою було розповісти учасникам актуальну та нову інформацію про проходження практики закордоном. Окрім цього студенти змогли взяти участь у цікавих англомовних майстер-класах, почути поради від учасників минулорічних обмінів та дізнатися, що саме необхідно для того аби поїхати на стажування SCOPE в наступному навчальному році. 
 
Учасники від UMSA Dnipro отримали багато корисної інформації з приводу міжнародних обмінів, зокрема: як оформляти візи, чого треба боятись і яких помилок не треба робити, як обирати маршрут, що означає «грант» і як його можна отримати. Особливо цікавим став майстер-клас Medical English SCOPE, де всі бажаючі дізналися про особливості збору анамнезу та огляду пацієнтів англійською мовою, і на власному досвіді переконались в важливості щойно отриманих знань. Окрім цього, студенти змогли поглибити свої знання в імунології пухлин, дізнатися про нові напрямки терапії пухлин, а також перевірити отримані знання в інтерактиному майстер-класі "Імунотерапія пухлин". 
 
Після цікавого та напруженого дня учасники SCOPE Training Weekend 2017 насолоджувались видами нічного міста, ділилися враженнями та планували нові проекти. Та на цьому пригоди не завершились, вже наступного ранку учасники відвідали музей-садибу М.І.Пирогова- видатного вченого, геніального хірурга, анатома, творця військово-польової хірургії, педагога і громадського діяча. Розглянувши музейні експонати, пройшовши тінистими алеями студенти, ще раз, на власному досвіді переконались, якою дивовижною, розумною і сміливою людиною був Микола Іванович Пирогов.
 
 Загалом учасники SCOPE Training Weekend 2017 дізналися багато корисної інформації про стажування закордоном і знайшли нові можливості для покращення свого рівня володіння англійською мовою. Так що чекаємо більше активних учасників обмінів на наступний рік!
 
#SCOPE_Training_Weekend#2017

Детальніше...

Зовсім нещодавно студентки нашої Дніпропетровскої медичної академії повернулись з Берліну, куди вони змогли потрапити за програмою молодіжного обміну. 
 
Учасниками програми стали троє дівчат з 1 медичного факультету, які є активними членами організації UMSA Dnipro. Це Богдан Алла, яка є студенткою 5 курсу та головним керівником UMSA у м. Дніпро, Фетисова Дар'я - голова локального комітету SCORP, а також Голубка Анастасія-голова локального комітету SCORA. 
 
Програма молодіжного обміну відбувалася в період з 15 по 30 березня. За ці два тижні учасники мали змогу насолодитися культурою міста, отримати навички неформальної освіти, а також познайомитися зі студентами-медиками з однієї з передових країн світу - Німеччини.
 
Як розповідають дівчата, кожен день подорожі був розписаний, тому весь цей час було чим зайнятись. Зазвичай, у першій половині проводились тренінги, присвячені неформальній освіті, які виявили корисними навіть у медичній практиці. Після тренінгів організовувались екскурсії по визначним місцям та музеям, що додавало ще більшого інтересу поїздці.
 
Крім цього, нашим студенткам вдалося зустрітися з представниками BVMD , відвідати клініку Шаріте, Музей медицини, відділення Паліативної медицини, а також побувати на екскурсії по корпусах університету Шаріте від студентів-медиків.
 
Зі слів дівчат, два тижні в середовищі освічених та активних студентів зі всієї країни заряджають енергією, тому побажання для всіх студентів: більше працюйте над собою, рухайтесь вперед, а також будьте активними учасниками UMSA та з'їздіть на обміни!

28 березня 2017 року Центр тестування при МОЗ України провів порівняльне дослідження якості медичної освіти в Україні на післядипломному етапі підготовки лікарів. У ньому взяли участь 4906 лікарів інтернів, з яких 2970 бюджетної та 1936 контрактної форм навчання.

Для проведення дослідження до екзаменаційного тесту ліцензійного іспиту «Крок 3. Загальна лікарська підготовка» включили субтест із 30 тестових завдань типу USMLE з надання допомоги при невідкладних станах.

Оцінюючи результати тестування, варто зазначити, що включення субтесту із тестових завдань типу USMLE простимулювало навчальний процес та підготовку до ліцензійного іспиту у ВНЗ, оскільки цьогорічний національний показник іспиту становив 84,6%, що на 3% вище, ніж минулого року.

За результатами складання субтесту, було визначено категорію лікарів-інтернів, що показали найвищі результати. До цього списку увійшли 473 особи, які представляють наступні університети:

  • Львівський національний медичний університет – 70 осіб
  • Дніпропетровська медична академія – 60 осіб
  • Національний медичний університет – 46 осіб
  • Національна медична академія післядипломної освіти – 44 осіб
  • Вінницький національний медичний університет – 43 особи

Однак, варто зазначити, що результати складання субтесту між ВНЗ суттєво не відрізняються, про що свідчить різниця у результатах – 5,5%.

МОЗ України вітає лікарів-інтернів, котрі показали найвищі індивідуальні результати складання іспиту:

  1. Ломакин В.С. Результат субтесту – 76,7%; основного тесту – 93,7% (Дніпропетровська медична академія);
  2. Бак Р.П. Результат субтесту – 76,7%; основного тесту – 93,0% (Національний медичний університет);
  3. Бідованець Т.Ю. Результат субтесту – 73,3%; основного тесту – 94,9% (Тернопільський державний медичний університет);
  4. Мукієвська К.В. Результат субтесту – 73,3%; основного тесту – 92,4% (Національний медичний університет);

У цілому ж, результати порівняльного дослідження показали, що для підвищення вимог до змісту та якості підготовки лікарів-інтернів необхідна реформа інтернатури на всіх її етапах: затвердження нового Положення про інтернатуру, запровадження системи конкурсного електронного вступу до інтернатури, визначення переліку базових спеціальностей, приведення змісту навчання та комп’ютерних програм для атестації інтернів у відповідність до сучасних протоколів лікування та стандартів діагностики.

Також читайте роз'яснення: http://moz.gov.ua/ua/portal/pre_20170124_b.html

За матеріалами moz.gov.ua

20 квітня 2017 року відбувся II міжнародний фестиваль інтернаціонального рівня «Дружба без кордонів» під патронатом мера нашого міста Філатова Б.А.

Детальніше...

18 квітня 2017 року відбувся звітний концерт міжвузівського фестивалю «Студентська весна 2017» Дніпропетровської медичної академії «Шостий елемент».

У фестивалі взяли участь студенти I і II міжнародних факультетів. 

Детальніше...