Меню
  • Увага

12 вересня 2019 року відбулась телеконференція для лікарів загальної практики – сімейної медицини в Дніпропетровській обласній раді. До присутніх звернувся заступник голови облради М.С. Куюмчан, який повідомив про виїзні семінари в регіони в рамках спільного проєкту облради і медичної академії. З вступним словом виступив проректор з наукової та лікувальної роботи ДМА В.Й. Мамчур, який говорив про видатну школу пульмонології, що сформувалась в академії та досягнення дніпропетровських вчених, а також представив доповідача з окресленої теми лекції.

З доповіддю на тему «Хронічне обструктивне захворювання легень: сучасні підходи до діагностики та лікування» виступила завідувач кафедри внутрішньої медицини 1 ДМА, доктор медичних наук, професор Л.І. Конопкіна.

У першій частини своєї доповіді вона наголосилана на тому, хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ) є надзвичайно розповсюдженою патологією не лише в Україні, а й за кордоном, включаючи економічно розвинені країни світу. Основними факторами ризику формування хвороби є тютюнопаління (як активне, так і пасивне), а також забруднене навколишнє середовище (у тому числі й промисловими полютантами). Суттєве значення у формуванні ХОЗЛ має генетична схильність до виникнення патологічних змін в організмі, включаючи альфа-1-антитрипсинову недостатність.

Доповідач повідомила, що принципи встановлення діагнозу ХОЗЛ, формування лікувальних програм для пацієнтів, що належать до різних клінічних груп, профілактика і реабілітація визначені, зокрема, у Наказі МОЗ України № 555 від 27 червня 2013 року.

Лектор звернула увагу сімейних лікарів на проведенні спірометрії з фармакологічними пробами задля встановлення наявності бронхообструкції та визначення ступеня її зворотності, а також зазначила, що основними фармакологічними групами лікувальних засобів залишаються бронходилятатори (холінолітики, бета-2-агоністи) та інгаляційні глюкокортикостероїди.


 

У передостанній день літа в Національному центрі аерокосмічної освіти молоді ім О.М. Макарова відбулась традиційна урочиста подія – посвята у студенти медичної академії та ліцеїсти медичного ліцею.

На перший курс цього року зараховано триста найкращих випускників шкіл та медичного ліцею, які навчатимуться на факультетах академії.

Детальніше...

9 серпня 2019 р. в день Святого великомученика і цілителя Пантелеймона у Національній філармонії України в м. Києві втретє відбулися урочистості з нагоди відзначення найкращих медиків України та нагородження їх Орденом Святого Пантелеймона.

В номінації «Найкращий лікар» переміг Іван ЖЕРДЄВ, лікар-ортопед-травматолог, завідувач ортопедо-травматологічним відділенням Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. І.І. Мечникова.

Детальніше...

12 серпня співробітники ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України» зустрілася з делегацією провідних фахівців із Сполучених Штатів Америки за запрошенням Гарвардської гуманітарної ініціативи. Обговорені питання щодо участі та проведення міжнародної конференції «Наука заради миру і безпеки», яка буде проводитися спільно з НАТО у листопаді 2019 року.


 

В кінці липня робоча група Дніпропетровської медичної академії у складі декана факультету післядипломної освіти професора Снісаря В.І. та заступника декана І міжнародного факультету Задесенця І.П. здійснила робочу поїздку до Тунісу. В рамках візиту проведено ряд зустрічей з керівництвом медичного факультету університету м. Сус, стоматологічного університету у м. Монастир.

Детальніше...

Шість факультетів пропонують кращий вибір підготовки за освітніми програмами – «Медицина», «Стоматологія», «Фармація, промислова фармація», «Фізична терапія, ерготерапія», а умови вступу надають можливість навчатися на держзамовленні.

Система навчання гарантує гідні та справедливі умови навчання для студентів. У ДМА можна досягти успіхів та отримати диплом лише завдяки сумлінній праці та знанням. Це честь академії!
Наша академія є центром проведення міжнародних конференцій, тренінгів, численних семінарів та лекцій за участю запрошених вітчизняних та іноземних науковців.
За підтримки потужного професорсько-викладацького складу студенти готуються та перемагають у олімпіадах і змаганнях різних рівнів; разом з викладачами розробляють проекти та виграють гранти.

 

ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України» - один з визнаних і провідних закладів вищої освіти України.

За результатами консолідованого рейтингу вищих навчальних закладів України 2019 року (osvita.ua) Дніпропетровська медична академія посідає 15 загальне місце серед вишів України і 4 серед медичних університетів.

Детальніше...

З 6 по 8 липня у місті Відень відбувся Европейський симпозіум з бронхоектазії та хвороб легень, що спричинені нетуберкульозними мікобактеріями. В ньому активну участь взяли співробітники кафедри професійних хвороб та клінічної імунології, які отримали грант AFISM .

Детальніше...