Меню
  • slide08
  • slide02
  • slide04
  • slide05
  • slide06

24-25 травня команда кафедри анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів ДМА взяла участь в роботі Молодіжної Анестезіологічної Конференції та дебютувала у симуляційній олімпіаді SIM-MAK II в Києві.

Лікарі-інтерни 2-го року навчання Козаченко Інна (анестезіологія), Холод Микола (анестезіологія), Фісюн Тетяна (дитяча анестезіологія), Єфіменко Василь (дитяча анестезіологія) продемонстрували високий рівень професійної підготовки та вибороли почесне перше місце.

На SIM-MAK II змагання проходили в три етапи. На відбіркових етапах було запропоновано пройти три станції. За зачиненими дверима, під контролем вимогливих екзаменаторів команди демонстрували знання та практичні навички в базових та розширених реанімаційних заходах, надавали допомогу пацієнту з політравмою та інтоксикацією психотропними засобами. Оцінювались в першу чергу командна робота та відповідність сучасним алгоритмам BLS, ACLS, ATLS, PALS, DAS.

До участі в півфіналі були допущені чотири команди. Представники з Великобританії приготували справжній професійний сюрприз – на базі Інституту серця досвідчені модератори розгорнули симуляційну операційну. Сучасне обладнання, реалістична гра акторів та інтерактивність манекенів вразили всіх учасників.

Методика симуляційного навчання в анестезіології та медицині невідкладних станів показала свою ефективність та швидко набула популярності. Цей підхід до навчального процесу прийшов у медицину з авіації. Симуляційне навчання дозволяє в реальному часі моделювати найрізноманітніші ситуації без шкоди для здоров'я пацієнта. За допомогою інтерактивних манекенів, акторів та мультимедійного обладнання можливо відтворити, наприклад, раптове відключення електрики в операційній або злоякісну гіпертермію.

Уявіть лише, що професор поспішає на концерт і просить підмінити його в операційній. Завдання не складне, адже хірурги вже майже закінчили операцію. Ви «приймаєте» пацієнта і слухаєте веселі балачки людей, які досить реалістично порпаються в череві манекена. Через кілька хвилин ви помічаєте нерегулярну надшлуночкову тахікардію, а вже через кілька секунд діагностуєте зупинку кровообігу. Суть цієї симуляції була  в тому, щоб з'ясувати причину критичної ситуації та визначити правильну тактику невідкладної допомоги. В даному випадку хірурги ввели місцевий анестетик для знеболення рани, який має кардіотоксичну дію. Закритий масаж серця, кілька дефібриляцій та специфічна ліпідна реанімація відповідно до сучасних алгоритмів вивели нашу команду до фіналу. Останній етап проходив у пологовій палаті. Команда була вимушена розділитись, аби одночасно надати допомогу новонародженому з порушенням дихання та породіллі з масивною кровотечею.

Після майже двох місяців напруженої підготовки на базах кафедри команда здобула заслужену перемогу. Справа навіть не в знаннях сучасних алгоритмів, а в здібності співіснувати зі своєю командою як єдине ціле. Молоді лікарі стали не просто відмінною trauma-team, вони стали прикладом того, як спільні зусилля та гарна організація приводять до успіху, а в реальному житті рятують людей.