Відкритий лист ректора Дніпропетровської медичної академії член-кореспондента НАМН України професора Тетяни Перцевої до іноземних громадян – студентів, слухачів підготовчого відділення та клінічних ординаторів

Шановна молодіжна спільнота!

На жаль сьогодні увесь світ потерпає від пандемії, пов’язаної з поширенням коронавірусу (2019-nCov). Вже протягом місяця тривають профілактичні карантинні заходи запобігання поширенню коронавірусу в Україні. Саме вони забезпечили умови стримування розповсюдження інфекції в нашій країні у порівнянні з іншими країнами Європи.

Звертаюся до Вас як до майбутніх лікарів та найбільш свідомої і обізнаної частини молоді, на яку орієнтуються і рівняються представники інших навчальних закладів. На теперішній час епідемічна ситуація в нашому місті залишається стабільною, а медичні заклади мають готовність для надання допомоги всім мешканцям міста. Ми маємо бути згуртованими, дисциплінованими і відповідальними в умовах карантину.

В нашому навчальному закладі створено необхідні умови для проведення дистанційного навчання, організації побуту, забезпечення дезінфікуючими засобами в навчальних корпусах і гуртожитках. Наполегливо ведеться робота з дотримання самоізоляції для всіх, хто навчається. Але я добре розумію та поділяю стурбованість ваших батьків з приводу зростання захворюваності в Європі та світі. Ми володіємо інформацією щодо звернень студентів інших навчальних закладів та їх батьків до урядів і посольств в країнах проживання. Найбільш поширеним побажанням є клопотання про забезпечення можливості повернення на батьківщину на період карантину. Адміністрація закладу не заперечує і не перешкоджатиме таким ініціативам, але вважаю за потрібне зазначити, що карантинні заходи проводяться у всіх країнах світу і незмінною вимогою для всіх громадян є проведення ізоляції або обсервації. Певні проблеми можуть виникнути і при поверненні в Україну. Ваші рішення мають бути виважені.

На теперішній час ми продовжуємо дистанційне навчання до офіційної відміни карантину, про що додатково вас проінформуємо. Вважаю за необхідне наголосити що, наближається період підсумкових іспитів і ви маєте повністю виконати навчальну програму та отримати відповідні заліки для переведення на наступний рік навчання. Будьте дисципліновані і відповідні.

Окремо хочу звернутися до студентів випускних курсів – використовуйте можливості та взаємодійте з кафедрами в питаннях підготовки до єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ).

Нашим навчальним закладом будуть створенні всі умови для проведення іспитів, ми будемо взаємодіяти з відповідними інституціями для забезпечення можливості вашого виїзду в країни проживання. Для цього ви маєте успішно скласти ЄДКІ. Шановна наша молодь, перебування в умовах карантину, знайомство з організацією карантинних заходів, засобами самозахисту - це ще й ваш особистий досвід, який має стати на пригоді в майбутній лікарській діяльності.

Тож, залишаємося на період карантину на самоізоляції в місцях проживання, не покидаємо без потреби приміщення, користуємося індивідуальними засобами захисту, заспокоюємо і підтримуємо своїх батьків. Будьте здорові і успішні. Спільними зусиллями ми подолаємо випробування, пов’язані з пандемією коронавірусу (2019-nCov).

З повагою,

ректор, професор Тетяна Перцева

Інформація про коронавірус
Алгоритм дій для лікарів