Китайські колеги поділилися досвідом боротьби з коронавірусом

За ініціативою Дніпропетровської обласної ради та підтримкою Дніпропетровської медичної академії та Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара 18 квітня відбувся телеміст з представниками Національної асоціації охорони здоров’я Китайської Народної Республіки. Цей захід було організовано обласним Штабом протидії коронавірусу й мав назву «Один пояс, один медичний шлях – згуртована боротьба проти епідемії».

Під час прямої трансляції уперше за весь час епідемії COVID-19 українці мали змогу поспілкувались із фахівцями Пекінського госпіталю Чаоянг та лікарями Вуханя на злободенну тему. Усі китайські колеги побували на передовій боротьби з небезпечним вірусом й поділилися з медиками Дніпропетровщини своїм досвідом.

Найактивнішу участь у заході взяли професори та доценти Дніпропетровської академії. Спостереження за перебігом подій у світі, пов’язаних з епідемією, викликає безліч запитань, й щохвилини виникають нові. Вони стосуються багатьох сфер охорони здоров’я: від організації протиепідемічних заходів й профілактичних дій до ведення тяжкохворих й боротьби з загрозливими ускладненнями. Завдяки ректору, члену-кореспонденту НАМН України, д.мед.н., професору Перцевої Тетяні Олексіївни, яка поставила перед китайськими колегами цілу низку проблемних питань, що цікавлять нас у першу чергу, ми отримали змогу з’ясувати деякі з них, як говорять, з перших вуст. Багато ще чого нам доведеться дізнатися. Сподіваємось на продовження таких зустрічей і плідної роботи навіть у такі нелегкі для усіх часи. Крім ректора безпосередньо у залі засідання академію представляли: заступник проректора з лікувальної роботи, завідувач кафедри медицини катастроф та військової медицини, д.мед.н, професор О.Ю. Сорокіна , головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації за спеціальністю «пульмонологія», к.мед.н., доцент кафедри внутрішньої медицини 1 Т.В. Кірєєва, доцент кафедри внутрішньої медицини 1 К.О. Бєлослудцева. Втім, набагато більше наших колег були присутні на відеоконференції дистанційно або переглядали онлайн-трансляцію в інтернеті й по телебаченню.

«Усім – 36.6!» – такими словами завершив зустріч директор департаменту охорони здоров’я облдержалміністрації, д.мед.н., професор В.М. Сердюк , який виступав модератором з українського боку, чого й ми бажаємо усім нашим співробітникам й студентам, а також лікарям й мешканцям нашого регіону!


22.04.2020