Досвід дистанційного навчання на кафедрі гуманітарних наук

З початку карантину співробітники кафедри гуманітарних наук здійснюють навчальний процес у дистанційному режимі відповідно до календарно-тематичного плану. На початковому етапі викладачі кафедри доклали чималих зусиль для розробки комплексу навчально-методичних матеріалів для україномовних (https://101.dsma.dp.ua/studentam/дистанційне-навчання), англомовних (https://101.dsma.dp.ua/english/distant-learning) та франкомовних (https://101.dsma.dp.ua/francais-1/formation-à-distance) студентів, які було розміщено на сайті кафедри гуманітарних наук.

В подальшому, з метою оптимізації навчального процесу, координації роботи студентів та об’єкивності оцінювання знань кафедра розпочала здійснювати дистанційне навчання за допомогою використання сервісів Zoom (https://zoom.us/) та YouTube. На сьогоднішній день, викладачі кафедри гуманітарних наук здійснюють запис відео-лекцій з усіх дисциплін і розміщують їх на платформі YouTube. Практичні заняття і консультації студентів відбуваються з використанням сервісу відеоконференцій Zoom відповідно до розкладу навчальних дисциплін кафедри.

Навіть в умовах карантинних обмежень пріоритетним напрямом діяльності кафедри залишається виховна робота зі студентами. Саме тому, студентам і співробітникам ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України» було запропоновано дистанційно долучитися до конкурсу «Україна квітне вишиванками» (https://101.dsma.dp.ua/studentam/конкурс-україна-квітне-вишиванками) з нагоди Дня вишиванки та взяти участь в культурно-просвітницькому проекті «Про минуле серце пам’ять зберігає» (https://101.dsma.dp.ua/studentam/віртуальна-виставка-про-минуле-серце-память-зберігає), присвяченого 75 річниці Перемоги над нацизмом у Європі.

Органічне поєднання різних методів дистанційного навчання дозволяє підвищувати ефективність, об’єктивність та інтерактивність навчально-виховного процесу на кафедрі гуманітарних наук.

04.05.2020