Досвід впровадження дистанційного навчання на кафедрі гігієни та екології

Для організації дистанційного навчання викладацький колектив кафедри гігієни та екології скористався оновленим сайтом академії, де на сторінці кафедри (https://303.dsma.dp.ua/) розмістив необхідну інформацію (навчально-методичні посібники, протокольні зошити, базу тестів «Крок-2», календарно-тематичні плани, завдання до кожного заняття та інше) для студентів всіх факультетів. Створили окремі електронні адреси для вітчизняних, російськомовних, англомовних та франкомовних студентів. Щодня викладачі кафедри отримують від студентів фрагменти виконаних робіт, перевіряють їх та вносять оцінки до електронних журналів.

Для дистанційного навчання ми використовуємо конференцсервіс Zoom (https://zoom.us/) та Telegram. Платформа Youtube застосована для завантаження лекцій, відеофільмів тощо. Оперативний зв’язок та координація дій співробітників здійснюється через сервіс Viber та за допомогою е-листування, телефону. Для координації дій студентів застосовується Telegram Messenger (https://telegram.org/) та телефонний зв’язок.

Для студентів шостих курсів (спеціальність «Лікувальна справа», «Педіатрія») запропоновано пройти тестування за базою «Крок-2» за тестами гігієнічного профілю на сайті (https://testkrok.org.ua/) та надіслати скріншот- версію відповідей на електронну адресу кафедри.

Начальний процес відбувається за розкладом. Слід зауважити, що впровадження процесу дистанційного навчання супроводжувалося деякими технічними проблемами та складнощами. Колектив кафедри, на нашу думку, успішно впорався натепер з усіма викликами, що дозволяє успішно виконувати навчальну роботу в умовах карантину.

29.04.2020