Дистанційна праця і навчання долають виклики сьогодення. Досвід використання сучасних технологій на кафедрі внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії

Навіть в умовах карантину й обмеженого доступу до особистого спілкування, співробітники кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії креативно підходять до проведення кафедральних засідань. Немає сумніву, використання онлайн конференцій на базі програми zoom є цікавим, доступним та інформативним. Відповідно до нових завдань, співробітниками кафедри минулого тижня було проведено засідання кафедри в режимі он-лайн конференції. В рамках засідання обговорили щодо поточної успішності студентів різних факультетів, питання модернізації та оптимізації дистанційного навчання вітчизняних та іноземних студентів. В рамках кафедрального засідання доцент Фролова Є.О. продемонструвала можливості роботи в програмі zoom.

Наприкінці квітня співробітники кафедри перейшли на спілкування зі студентами у форматі онлайн конференцій на базі програми zoom, що дозволяє значно покращити ефективність проведення занять при дистанційному навчанні та надає змогу краще зрозуміти студентів, швидко відповідати на запитання й допомогти їм засвоювати теми практичних занять, відповідно до розкладу навчального процесу. Викладачі кафедри прочитали дистанційно заплановані лекції студентам українською та англійською мовами.

Також співробітниками кафедри була проведена модернізація навчального процесу серед іноземних клінічних ординаторів, які проходять навчання на кафедрі (Республіка Конго, Королівство Марокко, Федеративна Республіка Сомалі, Федеративна Республіка Нігерія). Окрім обов’язкового виконання завдань (розв’язання клінічних прикладів, які постійно оновлюються; роботою з написанням обзорів, рефератів з запропонованих тем, згідно індивідуального плану навчання та підготовці презентацій клінічними ординаторами) були впроваджені обов’язкові онлайн конференції zoom, на яких викладачі кафедри діляться досвідом та знаннями отриманими на стажуванні закордоном.

04.05.20 асистент кафедри Семенов В.В., який проходив стажування в Амстердамському університеті протягом місяця на базі відділення медичної інформатики, представив доповідь «Біостатистика без цифр». Доповідь викликала значний інтерес та бурхливу дискусію не лише серед клінічних ординаторів, але й викладачів.

Поєднання різних методів дистанційного навчання, включно з онлайн конференціями, дозволяє значно покращити ефективність навчання і сприяє заохоченню до самовдосконалення.

06.05.2020