Меню
Звертаємо особливу увагу, що оплата за навчання проводиться на підставі договору через банк, після зарахування до Академії, з обов`язковим вказуванням у призначені платежу: “Код платежу*; ОПЛАТА ЗА НАВЧАННЯ, БЕЗ ПДВ, СТУДЕНТА П.І.Б. ЗГІДНО ДОГОВОРУ № ".

З 26 по 30 серпня цього року у Барселоні відбувся Європейський конгрес кардіологів, у якому взяли участь спеціалісти з понад 140 країн світу. Були представлені 56 професійних національних співтовариств та 43 асоційовані організації кардіологів.

Нашу медичну академію представляли О. О. Ханюков, О. А. Коваль, Т. А. Хомазюк, Т. В. Колесник, Л. І. Васильєва, К. Ю. Єгоров, В. Ю.Кротова, О. С. Калашникова, Г. А. Косова.

Вперше у програмі Європейського конгресу сесія пройшла за участі Українського товариства кардіологів, присвячена  представленню досвіду впровадження рекомендацій щодо діагностики та лікування легеневої гіпертензії(ЛГ) в нашій країні. Головами цього засідання були професори N. Galie (Болонья, Італія) та Ю. М. Сіренко (Центр ЛГ, Київ) – провідні спеціалісти у цій галузі, члени робочої групи із створення клінічних рекомендацій 2015 року.

Були представлені високопрофесійні доповіді спеціалістів нашої країни. Так,  професор Ю. М. Сіренко зробив дві презентації «10 провідних положень із рекомендацій щодо легеневої гіпертензії» та «ЛГ: нові дані, які з’явилися після виходу рекомендацій». У виступі професора Г. Д. Радченко (Центр ЛГ, Київ) була всебічно висвітлена тема «Запровадження рекомендацій щодо ЛГ в Україні: проблеми і перспективи».

Складний клінічний випадок представила в доповіді «Хронічна тромбоемболічна легенева гіпертензія: діагностичні можливості та ефективність хірургічного лікування» доцент кафедри внутрішньої медицини №3 ДМА Л. І. Васильєва (регіональний центр ЛГ, Дніпро). Спираючись на рекомендації з діагностики та лікування тромбоемболії легеневої артерії (2014) та легеневої гіпертензії (2015), була продемонстрована можливість своєчасної діагностики рідкісної серцево-судинної патології, визначені показники для проведення хірургічного лікування у вигляді пульмональної тромбендартеріоектомії та дана оцінка її ефективності через 6 місяців. Доповідь також висвітлила вагомість професійного співробітництва двох спеціалізованих регіональних центрів, які займаються лікуванням хворих з ЛГ, у Дніпрі – КЗ «Дніпропетровський обласний клінічний центр кардіології та кардіохірургії», у  Львові – «Міжрегіональний кардіохірургічний центр».

Професор  Л.В. Кулик (Львів, регіональний центр ЛГ) у доповіді «Застосування рекомендацій з ЛГ для окремих клінічних ситуацій» висвітлив можливості кардіохірургічного лікування  пацієнтів з хронічною тромбоемболічною легеневою гіпертензією, також акцентував увагу на необхідності взаємодії центрів між собою.